Yeni Üye Üye Girişi
     
TRSOZLUK.NET
Çeviri yapmanın en kolay yolu...
Tüm Dillerde Çeviri Son Yapılan Çeviriler İngilizce Öğrenme Teknikleri Sitene Sözlük Ekle Reklam Bize Ulaşın 20 Ocak 2018 , Cumartesi 

   İngilizce Öğrenme Teknikleri
 
 İngilizceyi Yaşayarak Öğrenme
  Bu makalenin tüm hakları Murat Ersin'e aittir.

Ne mutlu ki, artık dili öğrenmeye başladık. Yakında biz de globalleşen dünya da yerimizi alacağız. Bir dünya vatandaşı olacağız. CNN kanalını açıp dünya da neler olup bitiyor bunları bize bir başkası anlatmadan doğrudan ken­dimiz öğrenebileceğiz. Ya da sinemaya gittiğimizde kasıla kasıla altyazı okumadan bir film seyredebileceğiz. Esprile­ri sinemada önce biz anlayıp güleceğiz sonra tabii ki alt­yazı okuyanlar. Ya da yurtdışına çıktığımızda, bize soru so­ran insanlara el kol hareketleri ile bir şeyler anlatmaya çalışmayacağız. Arkadaşlarımız İngilizce bir kelime kullandığında "Ne?" demeyeceğiz. Televizyonda, tartışma program­larında konuşanlar İngilizce bir kelime kullandığında bir­birimize bakıp anlamaya çalışmayacağız. İnternette keyifle sörf yapıp yabancı kanallarda chat yapacağız. Yabancı or­taklarımızla ya da müşterimizle tercüman kullanmadan di­rekt olarak iletişim kurabileceğiz, güneydeki turistleri de arkadaş listemize ekleyelim mi? Sizin anlayacağınız yakın­da bizde oldukça fazla bir değişim olacak. Artık bunları yapmak için yavaş yavaş alışmaya başlasak iyi olur. Öğren­diklerinizi kullanmaya ne dersiniz?

Hiç çekinmeden, sıkılmadan, utanmadan öğrendikle­rinizi gerçek hayatta pratik etmeye başlayabilirsiniz. Ne öğrendiyseniz! Yaşamaya başlayabilirsiniz. Gün 24 saat hafta 7 gün ve artık uyanık olduğumuz her an; işyerinde, okulda, yürürken, eğlenirken her yerde ama her yerde bil­diklerinizi, ya da öğrendiklerinizi açığa çıkarmanın zama­nı geldi. Hata yapmaktan korkmanıza gerek yok. Eğer ha­ta yapmaktan çekmiyorsanız İngilizce bilmeyenlerin ya­nında öğrendiklerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. İngi­lizce bilenlerin yanında bence daha özgür olmalısınız. Otomatik olarak siz hata yaptığınızda sizi doğrulayacak­lardır ve muhtemelen siz o hatayı yeniden tekrarlamaya­caksınız. Bu yüzden şimdi kibirli olmanın zamanı değil. Keyfinize bakın. Bir yerde aramızda kalsın; havanızı atın. Böylece nötr olabilirsiniz. Sürekli öğrendiklerinizi kullan­maya bakın. Düşünün, tasarlayın ve yaşayın. Evinizde eşi­nizle, çocuklarınız varsa onlarla, yalnızken kendinizle, ar­kadaşlarınızla, kullanabileceğiniz her yerde öğrendiklerinizi kullanın.


Bu makalenin tüm hakları Murat Ersin'e aittir.
  İNGİLİZCE ÖĞRENMEK TEKNİKLERİ
  KONU BAŞLIKLARI
 İngilizce Öğreniminde Asıl Amaç
 Yabancı Dil Öğreniminde Anadilin Önemi
 Rehber Seçme
 Kaynak Seçme
 İngilizceyi Yaşayarak Öğrenme
 En Popüler Kelime Edinme Teknikleri 
Çeviri Kısayolları
İngilizce <> Türkçe Çeviri
Rusça <> Türkçe Çeviri
Fransızca <> Türkçe Çeviri
Almanca <> Türkçe Çeviri
Türkçe <> İngilizce Çeviri
İtalyanca <> Türkçe Çeviri
Türkçe <> İspanyolca Çeviri
Türkçe <> Almanca Çeviri
İngilizce <> İspanyolca Çeviri
Arapça <> Fransızca Çeviri
İngilizce <> Arapça Çeviri
Almanca <> İngilizce Çeviri

Gizlilik Sözleşmesi - Kullanım Şartları - Reklam - Bize Ulaşın

zuma oyunları